photo-1486312338219-ce68d2c6f44d.jpg

MOŻLIWOŚĆ SKŁADANIA PODAŃ ELEKTRONICZNIE PRZEZ USOSWEB DOSTĘPNA BĘDZIE OD SEMESTRU LENIEGO ROKU AKADEMICKIEGO 2020/2021

1. Wzór podania

Wzory podań dostępne są TUTAJ. Wystarczy pobrać odpowiedni wzór, uzupełnić go na komputerze, a następnie wydrukować i odręcznie podpisać.

2. Składanie podania poprzez USOSweb

Aby złożyć podanie przez USOSweb należy:

1. Zalogować się na swoje konto w USOSweb.

2. Wybrać zakładkę: Dla StudentówPodania.

pod.png

3. W tej części możesz zobaczyć wszystkie złożone przez Siebie podania. Aby złożyć nowe podanie należy kliknąć w przycisk Złóż nowe podanie.

zloz.png

4. Wybrać program studiów w ramach którego chcesz złożyć podanie, klikając Wybierz i kontynuuj przy właściwym programie studiów. Jeżeli jesteś studentem tylko na jednym programie, ten krok jest pomijany.

progr.png

5. Wybrać rodzaj podania, który chcesz złożyć. Typy podań zawierają krótką charakterystykę oraz odniesienie do konkretnego paragrafu z Regulaminu studiów, który szczegółowo opisuje daną kwestię. Zanim złożysz podanie zapoznaj się ze wskazanym przepisem i upewnij się czy spełniasz wszystkie warunki, aby móc złożyć dane podanie. Jeśli tak jest, kliknij w przycisk: Wypełnij podanie.

Tekst Regulaminu studiów dostępny jest TUTAJ

reg-1.png

UWAGA! Przez USOSweb nie można składać podań, które wymagają wydania decyzji administracyjnej (np. decyzji o skreśleniu z listy studentów).

6. Wypełnić formatkę podania. Jej treść różni się w zależności od typu podania jakie składasz. Zawsze musisz jednak:

1. wskazać adresata podania – jest nim Kierownik Kierunku, w ramach którego składasz podanie. Wprowadź adresata w następującej formie: stopień naukowy – imię i nazwisko Kierownika Kierunku – właściwy kierunek, np. dr hab. Profesor Testowy – kierownik kierunku Test.
    Lista kierowników kierunków dostępna jest TUTAJ Wystarczy, że skopiujesz odpowiedni wers. W przypadku gdy dana osoba jest Kierownikiem więcej niż jednego kierunku, wprowadź tylko jeden, właściwy kierunek.
  2. dodać załączniki – pobrany wcześniej, uzupełniony i podpisany odręcznie wzór podania, a w przypadku gdy do podania trzeba dołączyć dodatkowe dokumenty (np. opinię promotora) dodaj je jako osobne załączniki. Wszystkie załączniki wymagają wprowadzenia opisu i muszą być dodane w formacie pdf.

adresat.png

Klikamy Dalej.

W przypadku gdy warunkiem złożenia danego podania jest zaliczenie poprzedniego semestru (np. podania o roczny urlop) system poprosi o weryfikację uzyskanych zaliczeń.

weryfikacja.png

Widoczne oceny pochodzą z protokołów. Jeżeli brak jest jakiejś oceny na liście, a przedmiot został już przez Ciebie zaliczony, zostaw taką informację w komentarzu do zaliczenia.

7. Zweryfikować podanie – sprawdź czy poprawnie uzupełniłeś wszystkie informacje i czy wszystkie wymagane dokumenty zostały załączone. Jeśli tak, złóż podanie klikając na dole strony przycisk Zatwierdź.

zatwerdz.png

8. Poinformować niezwłocznie właściwy sekretariat, wysyłając wiadomość mailową, że złożyłeś podanie poprzez USOSweb. Datą złożenia podania jest data widoczna przy danym podaniu na liście złożonych podań.

9. Zapoznać się z treścią odpowiedzi Kierownika Kierunku, która będzie dostępna przy danym podaniu, w momencie kiedy zostanie ono rozpatrzone.

.

Pliki do pobrania